PONAR Wadowice S.A.

Z myślą o Klientach

Firma PONAR Wadowice S.A. powstała z myślą o pełnej obsłudze Klientów w zakresie elementów, części zamiennych, remontów, jak i kompleksowych dostaw układów i systemów hydrauliki siłowej.

Tworzą ją dwa główne zakłady produkcyjne: Zakład w Wadowicach zajmujący się produkcją i dostawą elementów hydrauliki siłowej, oraz Zakład w Łaziskach Górnych, produkujący systemy hydrauliczne.

PONAR Wadowice S.A. jest kompleksowym i wszechstronnym partnerem w zakresie projektowania, produkcji, serwisowania elementów i układów hydrauliki siłowej. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz dostępność zarówno pojedynczych komponentów, podzespołów, jak i kompleksowych rozwiązań pozwala nam być trwale obecnym w każdej gałęzi przemysłu. Firma produkuje i dostarcza zaawansowane systemy hydrauliczne i smarne, na życzenie Klienta zintegrowane z automatyką, łącznie z ich montażem i uruchomieniem. Wykonujemy instalacje hydrauliczne w różnych metodach łączenia (spawanie, kielichowanie rur, spęczanie, czy na pierścień zacinający).

Własne biuro projektowo-konstrukcyjne, logistyka, produkcja i serwis pozwalają na kompleksową obsługę Klientów ze wszystkich sektorów gospodarki. Podejmujemy się nie tylko realizacji nowych tematów, lecz również modernizacji czy remontów istniejących układów. Istotną częścią naszej oferty jest eksport zarówno systemów hydraulicznych, jak i usług montażowych.

Zatrudniamy ponad 500 osób, a wśród nich:

  • doświadczonych inżynierów i techników,
  • profesjonalny zespół inżynierów sprzedaży, zapewniający pełną obsługę Klientów i Partnerów,
  • wykwalifikowanych specjalistów pracujących w Dziale Badań i Rozwoju, Dziale Konstrukcyjnym, Serwisie i Dziale Sprzedaży.

Stawiamy na ludzi!

Jesteśmy dumni z tego, że możemy pracować z najlepszymi ekspertami w branży. Dzięki temu utrzymujemy wysokie standardy i doskonałą jakość oferowanych produktów.

Działamy kompleksowo:

  • jesteśmy silną, polską marką, dobrze rozpoznawalną i pozytywnie kojarzoną na rynku krajowym i zagranicznym,
  • opracowujemy kompleksowe i nowoczesne systemy i rozwiązania dla wszystkich gałęzi gospodarki,
  • jesteśmy sprawdzonym partnerem w projektowaniu, wykonawstwie i serwisowaniu kompletnych układów hydrauliki siłowej.

Inne spółki Grupy PONAR

PONAR Lubań Sp. z o.o. - producent siłowników hydraulicznych. Produkowane przez firmę siłowniki mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m. in. w maszynach rolniczych, budowlanych, górniczych, obrabiarkach oraz w maszynach przemysłu drzewnego i w innych specjalistycznych urządzeniach. Atutem firmy jest wysoka jakość wykonania, krótkie terminy realizacji, dopasowanie do indywidualnych potrzeb Klienta oraz niska cena produktów. (więcej)

PONAR Solution Sp. z o.o. jest wykonawcą instalacji technologicznych dla przemysłu paliwowego, chemicznego, energetyki a także budowy zbiorników magazynowych dla paliw i chemikaliów. Specjalizuje się również w wykonawstwie konstrukcji stalowych oraz żelbetowych dla przemysłu i budownictwa kubaturowego oraz części ciśnieniowych kotłów energetycznych. Siłą firmy jest synergia. (więcej)

PONAR Engineering S.A. to firma zbudowana na wieloletnim doświadczeniu projektowym zespołu inżynierów. Realizujemy usługi z zakresu projektowania, oprogramowania, rozruchu i doradztwa w dziedzinie automatyki i energetyki. Ścisła współpraca z Inwestorami pozwala nam dostosować projekt do technologii pracy, zasad eksploatacji i możliwości finansowych. Wypracowane przez lata metody wraz z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie urządzeń elektrycznych i automatyki produkcji wiodących koncernów, stwarzają nam możliwość oferowania rozwiązań na światowym poziomie. (więcej)

PONAR Pressure Systems S.A. to doświadczenie i kreatywność w podejściu do aplikacji w zakresie wysokociśnieniowej hydrauliki wodnej i wodnolejowej, systemów sterowania i automatyki  w strefach zagrożenia wybuchem z wykorzystaniem rozwiązań „no man entry” (bez udziału człowieka). Zespół posiada ponad 15-letnie doświadczenie w przemyśle górniczym oraz referencje w zakresie wdrażania najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które znajdowały później powszechne zastosowanie w różnych branżach. Firma oferuje rozwiązania skuteczne w eksploatacji, dopasowane do oczekiwań Klienta, oszczędne oraz przyjazne dla środowiska. Dzięki autorskim rozwiązaniom technicznym osiągamy większe wydajności przy określonych wymaganiach Klientów zapewniając stabilność wydajności na poziomie 100% w procesie pracy urządzeń. Swoje działania skupiamy na modułowych oraz indywidualnych rozwiązaniach z wykorzystaniem technologii wody pod wysokim ciśnieniem (UHP – Ultra High Pressure). 

PCHS Ponar Group Sp. z o.o. to stabilny i sprawdzony partner dla przemysłu. Firma zapewnia kompleksową obsługę w zakresie hydrauliki siłowej. Specjalizuje się w dystrybucji, produkcji oraz serwisie elementów i układów hydraulicznych. PCHS współpracuje zarówno z odbiorcami detalicznymi, hurtowymi jak również producentami maszyn i urządzeń, w których czynnikiem roboczym jest układ hydrauliczny. Firma posiada doświadczenie w wielu gałęziach przemysłu, m. in. rolniczym, hutniczym, górniczym czy zbrojeniowym. (więcej)

PONAR Control Sp. z o.o. rozszerza ofertę grupy o usługi z zakresu automatyki przemysłowej – od koncepcji i projektu, poprzez prefabrykację i testowanie, aż do uruchomienia u odbiorcy. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów, dla których systemy sterowania automatycznego stały się integralną częścią układów hydrauliki siłowej. (więcej)

PONAR France S.A.R.L. to spółka zapewniająca kompleksową obsługę naszych Klientów na rynku francuskim. 47% udziału w jej kapitale posiada PONAR Wadowice S.A. Jako nasz partner, firma PONAR France zajmuje się dystrybucją elementów hydrauliki siłowej, dzięki czemu nasze wyroby znajdują nowych nabywców na terenie Francji.

Zapytania ofertowe

Zapytanie ofertowe nr 8/CBR/2017 z dnia 16.01.2017

Załącznik 1a do Zapytania Ofertowego nr 8/CBR/2017

Załącznik 1b do Zapytania Ofertowego nr 8/CBR/2017

Załącznik 2a do Zapytania Ofertowego nr 8/CBR/2017


Zapytanie ofertowe nr 9/CBR/2017 z dnia 16.01.2017

Załącznik 1a do Zapytania Ofertowego nr 9/CBR/2017

Załącznik 1b do Zapytania Ofertowego nr 9/CBR/2017


Zapytanie ofertowe nr 10/CBR/2017 z dnia 16.01.2017

Załącznik 1a do Zapytania Ofertowego nr 10/CBR/2017

Załącznik 1b do Zapytania Ofertowego nr 10/CBR/2017


Zapytanie Ofertowe nr 11/CBR/2017 z dnia 16.01.2017

Załącznik 1a do Zapytania Ofertowego nr 11/CBR/2017

Załącznik 1b do Zapytania Ofertowego nr 11/CBR/2017


Informacja o połączeniu spółek