przemysł maszynowy


Układ sterowania obrotnicą do bloczków betonu

PONAR Wadowice zaprojektował układu sterowania proporcjonalnego obrotnicą do bloczków betonu komórkowego.

Układ sterowania obrotnicą do bloczków betonu

W procesie produkcji elementów budowlanych (bloczków) z betonu komórkowego zachodzi konieczność obracania bloku masy betonowej, w celu jej pokrojenia na kawałki o określonych wymiarach. Odbywa się to na urządzeniu nazywanym „krajalnicą”.
Blok betonowy w stanie nieutwardzonym (przed autojonizacją) jest obracany do krojenia z położenia poziomego do pionu i po pokrojeniu, w postaci „układanki” z bloczków obracany z powrotem do położenia poziomego. Zachodzi tutaj potrzeba łagodnego startu i łagodnego zatrzymania obracanego bloku w celu uniknięcia ewentualnych uszkodzeń.
Do sterowania obrotem zastosowane zostały rozdzielacze proporcjonalne USEB10 oraz regulatory 32 RE21. Sygnały sterujące z enkodera obrotowego, poprzez sterownik, są podawane na regulator 32RE21.

Odpowiedni dobór parametrów regulatora zapewnia łagodny start obrotu - z małą prędkością, rozpędzenie obracanej masy do dużej prędkości oraz łagodne wyhamowanie i zatrzymanie.

Gallery

 
 
 

back to the list

Other solutions

Oil hydraulics elements and systems

Our offer is being constantly expanded to include new products, while the existing ones are being upgraded and supplied with new functional versions. Sign up to our newsletter to be in touch and regularly receive information about our products and services.

Subscribe to our Newsletter