pl | en
aktualności


50 lat napędzamy przemysł

ONAR Wadowice S.A. - napędza przemysł od 50 lat!

PONAR Wadowice S.A. w roku 2015 obchodzi złoty jubileusz istnienia. Od pół wieku wiedzę, doświadczenie i jakość produktów PONAR doceniają najwięksi w branżach : od lotnictwa – po okręty, od górnictwa – po energetykę, od przemysłu obronnego – po maszyny rolnicze. Produkty PONAR pracują nie tylko w kraju i Unii Europejskiej ale również w Ameryce Południowej, Azji czy USA.

50 lat napędzamy przemysł

PONAR Wadowice S.A. jest kompleksowym i wszechstronnym partnerem w zakresie projektowania, produkcji, serwisowania systemów olejowych, w tym układów hydraulicznego napędu i sterowania, systemów filtracji oraz pielęgnacji oleju. Pełna oferta z zakresu hydrauliki siłowej to pompy hydrauliczne, rozdzielacze suwakowe, iskrobezpieczne, silniki hydrauliczne gerotorowe, zawory ciśnieniowe, hydraulika nabojowa, akumulatory, hydraulika mobilna, elementy proporcjonalne, cylindry hydrauliczne, filtry, chłodnice, osprzęt pomocniczy, armatura hydrauliczna, układy hydrauliczne – projektowanie, wykonawstwo, systemy sterowania, serwis.

Bez urządzeń hydrauliki siłowej nie funkcjonowałaby żadna gałąź przemysłu stąd produkty PONAR stosowane są w przemyśle górniczym, obronnym, energetycznym, hutniczym, maszynowym, off shore, transportowym, chemicznym czy energii odnawialnej. PONAR Wadowice to w 100 % polska marka. W zakładzie w Wadowicach pracuje 370 osób. W sumie Grupa PONAR zatrudnia ponad 500 pracowników.

PONAR Wadowice S.A. od kilku lat jest certyfikowanym platynowym dostawcą elementów hydrauliki siłowej dla Caterpillar - największego producenta maszyn budowlanych i górniczych. Na całym świecie jest tylko dwóch producentów hydrauliki siłowej, którzy zapracowali na platynowy certyfikat CAT. Taka akredytacja to dla firm prestiż i uznanie jakości ich pracy i wyrobów.

Pod koniec ubiegłego roku firma znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu Lokalni Liderzy Przyszłości firmowanego przez Think Tank POLAND, GO GLOBAL i NCBiR.

Wzmacniając pozycje na rynkach międzynarodowych PONAR Wadowice uczestniczył w ciągu ostatnich dwóch lat w projekcie unijnym "Promocja Polskiej Gospodarki na Rynkach Międzynarodowych" Poddziałanie 6.5.2. Dzięki unijnemu wsparciu marka PONAR pojawiła się na targach i misjach m.in. w Chinach, Indiach, Wietnamie, Rosji, Ukrainie, Chile czy Argentynie.

PONAR Wadowice działa zgodnie z normami ISO 14001, ISO 9001, EMAS oraz ATEX, GOST-R, MakNII, w tym roku rozpoczął wdrażanie World Class Manufacturing.

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera