pl | en
aktualności


BGŻ BNP Paribas inwestuje w PONAR

Intensywny rozwój firmy PONAR Silesia S.A. zaowocował pozyskaniem mniejszościowego inwestora Bank BGŻ BNP Paribas Polska S.A., należący do grupy BNP Paribas, jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Zgodnie z realizowaną polityką Grupa BNP Paribas, w ramach tzw. Capital Development, inwestuje w mniejszościowy kapitał rozwijających się firm, a w swoim portfolio ma obecnie ponad 300 międzynarodowych projektów.

BGŻ BNP Paribas inwestuje w PONAR

Laurent Denizou Head of Capital Development:„Grupa PONAR jest największym polskim producentem komponentów i układów hydraulicznych, z imponującym portfolio światowych i krajowych klientów. Stale inwestuje w rozwój, stąd jest w stanie sprostać wymaganiom rynkowym i oferować produkty z wartością dodaną. Niezmiernie ważnym jest dla nas również doświadczony zespół zarządzający Grupą PONAR oraz wiarygodność większościowych akcjonariuszy.Dlatego, widząc duży potencjał rozwojowy, postanowiliśmy zostać partnerem biznesowym PONAR Silesia  S.A. Ta inwestycja jest już czwartą w Polsce, prowadzoną przez nasz lokalny zespół. Głównym celem działalności Capital Development jest towarzyszenie rosnącym spółkom o średniej wielkości i sprawdzonym  modelu biznesowym, poprzez obejmowanie udziałów mniejszościowych. Takie działanie ma na celu wsparcie firm w okresie ich rozwoju i wzmocnienie ich pozycji rynkowej w optymalnych warunkach. BNP Paribas zakłada nieingerowanie w zarządzenie operacyjne, lecz raczej pomoc udziałowcom w kierowaniu kluczowymi krokami w ewolucji ich Firmy. Oznacza to,  że obecni akcjonariusze i menadżerowie PONAR zachowają pełną kontrolę zarządzania. Jestem głęboko przekonany, że nasza inwestycja przyczyni się do jeszcze większego rozwoju spółki PONAR, a co za tym idzie, do naszego wspólnego sukcesu”. 

Grupa PONAR to wiodący producent hydrauliki siłowej z 50-letnim doświadczeniem na rynku. Firma jest kompleksowym i wszechstronnym partnerem w zakresie projektowania, produkcji, serwisowania systemów olejowych, w tym układów hydraulicznego napędu i sterowania, systemów filtracji oraz pielęgnacji oleju. Produkty PONAR stosowane są w kraju i na świecie  m.in. w przemyśle górniczym, obronnym, lotniczym, energetycznym, hutniczym, maszynowym, off shore, transportowym, chemicznym czy energii odnawialnej. 
W sumie Grupa PONAR zatrudnia ponad 500 pracowników.

Spółka od kilku lat jest certyfikowanym platynowym dostawcą elementów hydrauliki siłowej dla Caterpillar - największego producenta maszyn budowlanych i górniczych. Grupa  PONAR działa zgodnie z normami ISO 14001:2004, ISO 9001:2008, EMAS PL 2.12-006-41 oraz ATEX 0067. Pod koniec ubiegłego roku firma znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu Lokalni Liderzy Przyszłości firmowanego przez Think Tank POLAND, GO GLOBAL i NCBiR jako przedsiębiorstwo z dużym potencjałem rozwoju na rynkach międzynarodowych.

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera