pl | en
aktualności


CAME 2013 z udziałem PONAR

W dniach 11-12 października 2013 r. odbyła się II Konferencja Naukowa Komputerowe wspomaganie w budowie maszyn i urządzeń Came 2013.

CAME 2013 z udziałem PONAR

Konferencję z międzynarodowym udziałem, zorganizował Instytut Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stereologicznego w osobie jego wiceprezesa, Dziekana Wydziału Mechanicznego PK, prof. dr hab. inż. Leszka Wojnara.

W konferencji wziął udział Główny Konstruktor Ponar Wadowice dr inż. Janusz Rajda, który wspólnie z prof. dr hab. Edwardem Lisowskim z PK jest autorem dwóch artykułów prezentowanych na konferencji. Obydwa artykuły: Analiza czasu przesterowania rozdzielacza sterowanego pośrednio oraz Oddziaływanie przepływającej strugi na suwak rozdzielacza hydraulicznego dotyczą modelowania matematycznego i analizy obiektów hydrauliki siłowej, a konkretnie rozdzielacza strewanego pośrednio typu WEH22. Artykuły te w wersji angielskojęzycznej zostały wydane drukiem przez Czasopismo Naukowe.

Udział w konferencji jest wyrazem ciągłego dążenia kadry Działu Badań i Rozwoju Ponar Wadowice do podnoszenia swoich kwalifikacji, a także nawiązywania współpracy z czołowymi ośrodkami naukowymi w Polsce z liczącym się w świecie dorobkiem. Udział w konsferencji był też znakomitą okazją do zaprezentowania Ponar Wadowice w środowisku naukowo-technicznym.

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Zobacz również

Media o nas aktualności
Media o nas

Jesteśmy wiodącym polskim producentem systemów hydraulicznych oraz komponentów do maszyn przemysłowych, z blisko 60-letnim doświadczeniem na rynku. 

» czytaj dalej

Pozostałe aktualności