pl | en
aktualności


Dofinansowanie z NCBiR

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, otrzymując najwyższą liczbę punktów na realizację projektu systemu cumowniczo-kotwicznego z napędem hydraulicznym dostosowanego do zakresu temperatur od -52 do +45°C.

Dofinansowanie z NCBiR

Jest to już kolejne (czwarte) dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na działalność badawczo-rozwojową PONAR Wadowice.

Nowy projekt będzie realizowany w ramach Centrum Badań i Rozwoju PONAR Wadowice, które grudniową decyzją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, pozyskało dofinansowanie na rozbudowę CBR poprzez utworzenie Działu Badań i Rozwoju Napędów Hydraulicznych

Projekt będzie realizowany w konsorcjum z firmą TOWIMOR S.A. z Torunia, zajmującą się projektowaniem i produkcją urządzeń dla przemysłu offshore i innych gałęzi gospodarki.

Co chcemy osiągnąć?

Eliminacja obecnie stosowanych napędów elektrycznych i wdrożenie innowacji produktowej w postaci systemu cumowniczo-kotwicznego będzie odpowiedzią na kryteria stawiane przez podmioty operujące w branży stoczniowej. Systemy cumowniczo-kotwiczne charakteryzować się będą mrozoodpornością oraz przeciwwybuchowością. Zwiększone zapotrzebowanie na LNG zdeterminowało równoczesny wzrost zapotrzebowania na statki typu LNGC.

Urządzenia, będące rezultatem projektu B+R znajdą zatem zastosowanie m.in. na jednostkach pływających, których głównym miejscem załadunku LNG jest obszar arktyczny (północno-wschodnia Syberia) i przemieszczających się podbiegunowymi szlakami morskimi, w tym Arktycznym Szlakiem Morskim.

Projekt w liczbach:

Dofinansowanie dla PONAR Wadowice wynosi 1 129 151,01 zł

  

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1.

Galeria

 
 
 
 
 
 
 
 

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera