pl | en
aktualności


Mamy ISO 14001

Mając na uwadze dobro otaczającego nas środowiska oraz wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta, Zarząd PONAR Wadowice podjął decyzję o wdrożeniu Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO14001 oraz Europejskiego systemu EMAS (Eco-Management and Audit Scheme).

Mamy ISO 14001

Wdrożenie normy środowiskowej ISO 14001 pozwala nam uzyskać:

  • Oszczędności związane z redukcją zużycia narzędzi materiałów eksploatacyjnych oraz materiałów używanych w procesie produkcji i montażu.
  • Oszczędności wynikające z ograniczenia emisji substancji szkodliwych dla środowiska, co jest równoznaczne z redukcją kosztów związanych z korzystaniem ze środowiska i ewentualnych kar za przekroczenie dopuszczalnych emisji.
  • Narzędzie pozwalające nam jako zakładowi na kontrolę swojego wpływu na środowisko naturalne.
  • Zwiększenie prestiżu firmy oraz poprawa jej wizerunku wśród klientów i kontrahentów, szczególnie tych z Europy Zachodniej, gdzie kładzie się duży nacisk na politykę środowiskową.

Natomiast wdrożenie wspólnotowego systemu eko-zarządzania i audytu (EMAS) stawia naszą firmę w elitarnej grupie instytucji i przedsiębiorstw rozpoznawalnych nie tylko w Europie ale i na całym świecie jako organizacja pro-ekologiczna.

Audyt główny odbył się w dniach 21-22 września. PONAR Wadowice przeszedł pozytywnie weryfikację pod kątem certyfikacji na zgodność z norma ISO 14001. Zakład przeszedł również pozytywnie weryfikację wymaganej przez rozporządzenie EMAS deklaracji środowiskowej. Końcowym etapem jest przeprowadzenie postępowania sprawdzającego przez właściwe organy oraz rejestracja na stronie EMAS.

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera