pl | en
aktualności


MICHAŁ – logistyką zajmuje się koncertowo

W Nowym Roku rozpoczynamy cykl artykułów przybliżający sylwetki naszych pracowników. Pragniemy pokazać Ich przez pryzmat ich niezwykłych zainteresowań i realizowanych pasji.

MICHAŁ – logistyką zajmuje się koncertowo

Wierzymy, że Firmę tworzą ludzie – i chociaż zwykle pozostają nieznani, wykonując obowiązki na swoich stanowiskach, to osoby o szerokich horyzontach, wszechstronnych zainteresowaniach, utalentowane i odnoszące sukcesy w wielu dziedzinach. To właśnie ich talent i zaangażowanie pozwalają nam nieustannie się rozwijać, opracowywać nowe rozwiązania, technologie i zdobywać nowe rynki.

Poznajcie pierwszego z Nich - Michała z Działu Logistyki!

Michał


Ktoś kiedyś powiedział, że „w życiu i na wojnie, o wszystkim decyduje dobra logistyka”, nie inaczej jest również w dużym zakładzie produkcyjnym. Sprawne analizowanie przepływu surowców, materiałów, wyrobów oraz informacji, to podstawa działalności sprawnie zarządzanej Firmy.

W swojej codziennej pracy, Michał zajmuje się realizacją zamówień, dba o to, żeby zapewnić wszystkie potrzebne materiały i elementy niezbędne na każdym etapie produkcji agregatów hydraulicznych. Zakład w Łaziskach Górnych, w którym pracuje, zajmuje się głównie projektowaniem i wykonawstwem systemów hydraulicznych, w tym również zasilaczy, mini-zasilaczy i systemów pompowych. Praca Michała polega głównie na tym, aby w porę zamówić, dostarczyć i odpowiednio składować wszystkie elementy potrzebne do budowy danego urządzenia.

Dla przykładu, zasada działania każdego systemu hydraulicznego opiera się na obiegu cieczy roboczej w układzie – aby ten obieg zapewnić, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju pompy, dostosowanej do danej aplikacji, np.: ponarowskiej pompy V3 (produkcji PONARu), pompy zębatej, łopatkowej lub wielotłoczkowej. Podobnie, z innymi elementami układu, takimi jak akumulatory hydrauliczne, zawory zwrotne, czy rozdzielacze sterujące pracą odbiorników. Jeśli trzeba zamówić blok, składający się z rozdzielaczy suwakowych, albo zamówić zawory odcinające, czy regulatory przepływu – żaden problem!

Mało kto jednak wie, że Michał jest utalentowanym muzykiem – saksofonistą i wokalistą, występującym na scenie z wielkimi osobowościami polskiej estrady. Po pracy zakłada estradowy strój i koncertuje ze swoim jazz bandem. Ulubionymi instrumentami Michała jest saksofon altowy i tenorowy. Muzyk świetnie czuje się w każdym gatunku – od popularnych szlagierów po znane i lubiane standardy jazzowe.  Michał śmieje się, że tak jak nasze układy, może „pracować w różnych środowiskach i temperaturach”.

Galeria

 
 
 
 
 
 

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Zobacz również

Media o nas aktualności
Media o nas

Jesteśmy wiodącym polskim producentem systemów hydraulicznych oraz komponentów do maszyn przemysłowych, z blisko 60-letnim doświadczeniem na rynku. 

» czytaj dalej

Pozostałe aktualności