pl | en
hutnictwo


Modernizacja układu sterowania elektrodami piecokadzi

PONAR Wadowice wykonał projekt modernizacji układu sterowania elektrodami piecokadzi. Zmodyfikowano układ sterowania hydraulicznego poprzez zastosowanie rozdzielaczy proporcjonalnych typu USAB6 z uwagi na mały zakres ruchu siłowników hydraulicznych oraz możliwość precyzyjnej kontroli nad ich wysuwem.

Modernizacja układu sterowania elektrodami piecokadzi

Każda z elektrod sterowana jest indywidualnie zaworem proporcjonalnym, pozwalającym na utrzymanie stałej wartości prądu, t.j. tak zwanego łuku elektrycznego, niezależnie od zmieniającej się długości topiącej się elektrody.

W układzie tym możliwe jest płynne sterowanie w funkcji wartości prądu elektrycznego – przetworzonego na ruch suwaka zaworu proporcjonalnego, a tym samym regulacja wielkości otwarcia w celu uzyskania odpowiedniego ciśnienia utrzymującego elektrodę oraz strumienia oleju pozwalającego na nadążanie siłownika.

Galeria

 
 
 

powrót do listy

Pozostałe rozwiązania

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera