pl | en
aktualności


Nasz układ w elektrowni wiatrowej

Ponar Silesia przygotował 2 zasilacze, które będą pracowały w elektrowni wiatrowej w okolicach Gdańska. Jej uruchomienie już niebawem. Jeden z układów stanowi element urządzenia wykonawczego zmiany kąta natarcia łopat wirnika elektrowni.

Nasz układ w elektrowni wiatrowej

Zastosowano w nim zasilacz hydrauliczny typu UHKG zawierający m.in. zbiornik na olej o poj.2,5 l; agregat pompowy z pompą zębatą o wydatku 1,2 cm3/obrót, napędzaną silnikiem prądu stałego o napięciu 24V.

Do sterowania siłownikami hydraulicznymi typu UCJ2-MZ-20-05-25/18-86 PONAR Wadowice wykorzystano rozdzielacz proporcjonalny typu USEB6. Układ pracować będzie w sprzężeniu zwrotnym ze sterownikiem rejestrującym prędkość i kierunek wiatru oraz prędkość obrotową generatora. Drugi z zasilaczy wykorzystany jest do hamulca tarczowego głowicy.

Zastosowano w nim zasilacz hydrauliczny typu UHKG zawierający m.in. zbiornik na olej o poj.1,5 l; agregat pompowy z pompą zębatą o wydatku 0,4 cm3/obrót, napędzaną silnikiem prądu stałego o napięciu 24V. Do sterowania siła docisku siłowników hydraulicznych hamulca zastosowano zawór przelewowy proporcjonalny.

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera