aktualności


Ostrzeżenie przed fałszywymi e-mailami!

Ostrzeżenie przed fałszywymi e-mailami!

Szanowni Państwo,

informujemy, że za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłane są fałszywe wiadomości mailowe z informacją, że w załączeniu znajduje się zamówienie.

Adres email zawiera domenę „ponar-wadowice.pl” a w treści e-maila jest zamieszczone logo firmy sugerując, że nadawcą jest nasza spółka.

W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o ostrożność przy otwieraniu poczty elektronicznej oraz nie otwieranie i nie uruchamianie załączników i odnośników w niej zawartych!

Aby zapobiec odbieraniu maili podszywających się pod domenę ponar-wadowice.pl (również inne domeny) serwer pocztowy powinien sprawdzać rekordy spf zapisane w konfiguracjach domen (DNS) i weryfikować czy poczta została wysłana z adresu IP uprawnionego do wysyłania poczty z tej domeny. Prosimy o sprawdzenie czy Państwa serwer pocztowy jest tak skonfigurowany.

Prosimy o zgłaszanie wszelkiej podejrzanej korespondencji otrzymanej rzekomo od naszej firmy na adres: ponar@ponar.pl lub telefonicznie, pod numerem: +48 33 488 21 00.

Dziękujemy.

_______________________________________

Treść fałszywego emaila:

Subject: VR: ZAMÓWIENIE TRF-002/07/564

 

Dzień dobry,

Załączone jest nasze nowe zamówienie.

Wybraliśmy Twoje dane kontaktowe po sprawdzeniu na stronie internetowej Twojej firmy.

Potrzebujemy produktów określonych w załączonym dokumencie zamówienia.

Prześlij nam potwierdzenie zamówienia na papierze firmowym mając pełny adres firmy,
Osoba kontaktowa, w tym numer telefonu i Numer referencyjny zamówienia.

Proszę załączyć warunki płatności i możliwe opcje wysyłki na fakturze proforma (PI).

Czekam na szybką odpowiedź.

Z poważaniem,

Agata Aleksandra.

PONAR WADOWICE S.A.
HEAD OFFICE AND PLANT IN WADOWICE
ul. Wojska Polskiego 29
34-100 Wadowice
Tel. +48 33 488 24 06
E-mail: A_aleksandra@ponar-wadowice.pl
Web: ponar-wadowice.pl

 

---------------------------

--- OSTRZEŻENIE! Informacje zawarte w wiadomości e-mail i jej załącznikach (jeśli istnieją) są wyłączną odpowiedzialnością odbiorcy (lub dostarczenia wiadomości do tej osoby). Dostęp do poczty e-mail nie jest zatwierdzony przez nikogo innego. Jeśli nie jesteś odbiorcą wiadomości, zostaniesz poinformowany, że nie możesz używać, rozpowszechniać, kopiować ani podejmować żadnych działań. Jeśli otrzymałeś tę wiadomość nieprawidłowo, usuń ją (i wszystkie jej kopie) i powiadom o tym nadawcę

 

 

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera