pl | en
aktualności


PONAR Silesia pracuje zgodnie z AQAP:2110

Spółka PONAR Silesia uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością z wymogami AQAP:2110. W ostatnich tygodniach nasza firma przeszła pozytywnie audit i otrzymała certyfikat na zakres „Projektowanie, produkcja, montaż i serwis systemów hydraulicznych i smarnych”. Uzyskanie certyfikatu to potwierdzenie pracy PONAR Silesia w najwyższych standardach jakości, między innymi dla Klientów przemysłu obronnego.

PONAR Silesia pracuje zgodnie z AQAP:2110

Czym jest  AQAP:

AQAP czyli Allied Quality Assurance Publication- to system określający wymogi NATO dotyczące jakości dostarczanych produktów i usług. AQAP to w dużym uproszczeniu rozszerzona norma jakości ISO 9001 – wykraczająca znacznie poza jej ramy. AQAP reguluje m.in. poprawę skuteczności zarządzania w dziedzinie planowania, zarządzania ryzykiem i niezawodnością, reguluje przejrzystość struktury organizacyjnej i jednoznaczne uregulowania zakresów uprawnień i kompetencji, komunikacji w i na zewnątrz organizacji. Zasady AQAP zostały wprowadzone od 1987 roku, czyli od daty wydania norm serii ISO 9000.  Państwa NATO zadecydowały o wprowadzeniu wymagań zawartych w ww. normach do systemów zaopatrywania sił zbrojnych państw członkowskich poprzez opracowanie i opublikowanie porozumienia standaryzacyjnego STANAG 4107. "Wzajemna akceptacja procesów rządowego zapewnienia jakości oraz stosowania sojuszniczych publikacji zapewnienia jakości AQAP".

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera