PONAR Wadowice dołączył do programu Polska Strefa Inwestycji, realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny.
Spółka otrzymała decyzję o wsparciu dla strategicznego projektu inwestycyjnego, który umożliwi dalszą rozbudowę zakładu i znaczące zwiększenie jego możliwości produkcyjnych.
Planowana inwestycja, realizowana w latach 2026–2027, będzie miała wartość blisko 100 mln zł i obejmie rozbudowę infrastruktury oraz unowocześnienie parku maszynowego. W ramach projektu powstanie nowa hala produkcyjna o powierzchni około 1000 m², a zakład zostanie wyposażony w nowoczesne centra tokarsko-frezarskie, frezarki i tokarki, umożliwiające wdrożenie wysoko wydajnej produkcji seryjnej.
"Dla nas ta decyzja jest wyjątkowa, ponieważ po kilkunastu latach zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez naszych inżynierów w PONAR Wadowice, przyszedł czas, aby ich efekty wdrożyć w życie. Decyzja o wejściu w strefę umożliwi nam uruchomienie pełnoskalowej produkcji dla sektora obronnego, rozwiązań typu dual- use oraz rozwiązań dla przemysłu cywilnego" - Piotr Rosikowski, dyrektor ds. techniki i rozwoju w firmie PONAR Wadowice.
Udział w Polskiej Strefie Inwestycji to kolejny krok w długofalowej strategii spółki, której celem jest budowanie nowoczesnego, innowacyjnego zaplecza produkcyjnego odpowiadającego na rosnące potrzeby rynku krajowego i zagranicznego.
BĄDŹMY W KONTAKCIE!
aktualności
Jesteśmy wiodącym polskim producentem systemów hydraulicznych oraz komponentów do maszyn przemysłowych, z blisko 60-letnim doświadczeniem na rynku.