pl | en
aktualności


PONAR Wadowice w Wietnamie

Wietnam jest obok Chin jednym z największych rynków górniczych w Azji i jest krajem, w którym spodziewany jest skokowy wzrost znaczenia górnictwa, co spowoduje wzrost zapotrzebowania na nowoczesne maszyny i urządzenia górnicze.

PONAR Wadowice w Wietnamie

Węgiel jest głównym źródłem energii w tym kraju. Jeszcze do 2012 r. krajowe wydobycie zaspokajało potrzeby. Obecnie około 50% węgla musi być importowana. Władze kraju szacują, że zapotrzebowanie na surowiec gwałtownie wzrośnie w roku 2016.

W misji do Wietnamu w dniach 19-25 października, zorganizowanej przez Konsorcjum Górnictwo Polskie, wzięło udział szesnaście firm wśród nich PONAR Wadowice. Podczas czterodniowej wizyty, której celem była promocja polskich maszyn, urządzeń i usług dla górnictwa, uczestnicy odbyli wiele spotkań, konferencji, odwiedzali kopalnie.

Przedsiębiorcom towarzyszył ekspert z dziedziny górnictwa profesor Piotr Czaja z AGH Kraków. Misja do Wietnamu to kolejne z wydarzeń organizowanych przez Grupę PONAR w ramach unijnego projektu "Promocja Polskiej Gospodarki na Rynkach Międzynarodowych" Poddziałanie 6.5.2

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera