pl | en
aktualności


Realizujemy projekt rozbudowy Centrum Badań i Rozwoju

Końcem grudnia podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej na dofinansowanie naszego projektu pt. Rozbudowa Centrum Badawczo-Rozwojowego poprzez utworzenie Działu Badań i Rozwoju Napędów Hydraulicznych.

Realizujemy projekt rozbudowy Centrum Badań i Rozwoju

Tym samym rozpoczęliśmy 1. etap projektu, który polega na utworzeniu w Zakładzie w Wadowicach Działu Badań i Rozwoju Napędów Hydraulicznych.

Dzięki wsparciu z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wytworzone i zakupione zostaną m.in. stanowiska badawcze oraz maszyny niezbędne do budowy prototypów, rozwijanych obecnie w PONAR Wadowice, napędów hydraulicznych.

Po zakończeniu etapu inwestycyjnego przystąpimy do realizacji 2. etapu polegającego na realizacji 5-letniej agendy badawczej, dzięki której PONAR Wadowice wprowadzi do swojej oferty oraz na rynek polski i światowy nowe rozwiązania z dziedziny napędów hydraulicznych.

W ramach projektu zaplanowano ponadto rozwój dotychczasowej i rozpoczęcie nowej współpracy z cenionymi w kraju jednostkami naukowymi oraz innowacyjnymi firmami z sektora MŚP.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020 działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój.

Zobacz inne projekty, które realizujemy dzięki funduszom unijnym https://www.ponar-wadowice.pl/w-realizacji 

Galeria

 
 

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Zobacz również

Media o nas aktualności
Media o nas

Jesteśmy wiodącym polskim producentem systemów hydraulicznych oraz komponentów do maszyn przemysłowych, z blisko 60-letnim doświadczeniem na rynku. 

» czytaj dalej

Pozostałe aktualności