pl | en
aktualności


Rozdzielacz iskrobezpieczny – wyższe parametry elektryczne!

Nasze produkty znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle wydobywczym/górniczym jak również w przemyśle chemicznym/petrochemicznym. Oferujemy kompletne rozwiązania, od pojedynczych komponentów po kompleksowe układy i systemy hydrauliczne, które są zaprojektowane i wykonane wg wymagań Klientów.

Rozdzielacz iskrobezpieczny – wyższe parametry elektryczne!

Rozdzielacze i zawory sterowane elektrycznie iskrobezpiecznie przeznaczone są do pracy w układach hydraulicznych wymagających zasilania obwodami iskrobezpiecznymi, które są niezdolne do spowodowania zapłonu w środowisku z atmosferą wybuchową dla grupy I lub II przez powstanie iskry lub zjawiska cieplnego.

Uzyskaliśmy certyfikat na podwyższenie parametrów elektrycznych rozdzielacza iskrobezpiecznego IWE6, tzn. podniesienie dopuszczalnego prądu I(i) z wartości 1,6 A do 2,0 A. Dzięki temu nasze rozdzielacze iskrobezpieczne będzie można stosować w nowych typach zasilaczy iskrobezpiecznych (standard 2,0 A), które zastępują w nowych konstrukcjach dotychczas stosowane zasilacze (standard 1,6 A).

Nasze produkty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty do stosowania w w trudnych i nietypowych warunkach pracy/otoczenia, w tym również dla obszarów zagrożonych wybuchem. Wszystkie produkty przechodzą kontrolę na każdym etapie produkcji, testowane są również na specjalistycznych stanowiskach badawczych.

Ponadto, rozdzielacze suwakowe płytowe (CETOP) iskrobezpieczne sterowane elektrycznie typu IWE uzyskały potwierdzenie zgodności z nową dyrektywą ATEX 2014/34/UE (czyli certyfikat typu UE).

Zobacz inne produkty, które mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem oraz nasze ciekawe realizacje dla przemysłu górniczego.

BĄDŹMY W KONTAKCIE! 
Zapisz się do naszego newslettera.
Będziemy przekazywać Ci informacje o najnowszych produktach i usługach, dostępnych rabatach i nie tylko! 

DZIAŁ HANDLOWY - elementy hydrauliki siłowej
tel. +48 33 488 26 00 | e-mail: dok@ponar-wadowice.pl

DZIAŁ HANDLOWY - systemy hydrauliczne
tel. +48 32 323 34 00 | e-mail: systemy@ponar-wadowice.pl

Zobacz podobne

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera