pl | en
hydrotechnika


Rozwiązania dla żeglugi śródlądowej

PONAR Wadowice uczestniczył w projekcie zrewitalizowania bulwarów wiślanych - dostarczyliśmy napędy hydrauliczne do cumowania barek wzdłuż brzegu Wisły.

Rozwiązania dla żeglugi śródlądowej

Zaprojektowaliśmy zasilacze hydrauliczne poruszające siłowniki oraz elementy hydrauliczne żurawia. Zaprojektowane zasilacze typu UHSP60 napędzane są przez spalinowy silnik o mocy 6 kW. Głównym elementem układu hydraulicznego jest dwusekcyjny mobilny rozdzielacz, w którym jedna z sekcji odpowiada za sterowanie ruchem siłowników, natomiast druga została wyposażona w suwak z zatrzaskiem umożliwiający stały przepływ oleju do układu żurawia. Jako element napędu awaryjnego dodatkowo zamontowano pompę ręczną.

PONAR dostarczył również siłowniki składające pale do cumowania. Cumowanie barek odbywa się poprzez wbicie pionowych pali w dno rzeki przy zastosowaniu układów hydraulicznych składających się z siłowników oraz zasilaczy hydraulicznych. Pale mają możliwość poruszania się w dwóch płaszczyznach: w osi pionowej za pomocą wyciągarki elektrycznej oraz mogą być składane do poziomu za pomocą siłowników hydraulicznych. Dodatkowo, wykorzystano napęd hydrauliczny żurawia do rozkładania i składania trapu.

Barki pełnią funkcje gastronomiczne oraz przystanków dla Warszawskiego Tramwaju Wodnego (linia turystyczna).

Bulwary Wiślane są jednym z piękniejszych miejsc rekreacyjnych w Warszawie. Miasto Stołeczne w ostatnich latach przeprowadziło szereg działań mających na celu zaprojektowanie i zrewitalizowanie lewego brzegu Wisły w celu zwiększenia atrakcyjności tego miejsca w oczach mieszkańców i turystów.

Galeria

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

powrót do listy

Pozostałe rozwiązania

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera