pl | en
aktualności


Staże dla studentów Politechniki Śląskiej

PONAR Wadowice przeprowadził program stażów dla studentów Politechniki Śląskiej. Program realizowano w ramach projektu DAMIBM - Doświadczony Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn - odpowiedzią na oczekiwania Odpowiedzialnego Rozwoju Przemysłu 4.0.

Staże dla studentów Politechniki Śląskiej

Praktyki odbyły się w Centrum Badań i Rozwoju PONAR Wadowice, przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury, uzyskanej dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rozwoju. To właśnie m.in. zaawansowane zaplecze techniczne CBR umożliwiło dynamiczny rozwój projektów szkoleniowych w naszej firmie i zintensyfikowało współpracę z jednostkami naukowymi.

Co sądzą o stażach studenci Politechniki Ślaskiej?

O wyborze przeze mnie praktyki w PONAR Wadowice zdecydowała szeroka działalność firmy oraz ciekawe zastosowania układów hydraulicznych” – mówi Kuba Rogacki.

Tobiasz Gola, odpowiada, że „Doświadczenie jakie zdobył podczas praktyki to m.in. umiejętność modelowania 3D, wiedza z zakresu hydrauliki siłowej i obróbki materiału a przede wszystkim doświadczenie w tworzeniu dokumentacji technicznej”.

To co cenię w PONAR Wadowice to fachowość i wysoki poziom wiedzy pracowników a także ciągły rozwój i innowacyjność” – dodaje Damian Kołodziej.

Celem staży było połączenie wiedzy teoretycznej, zdobytej na studiach z doświadczeniem uzyskanym w przedsiębiorstwie.

Opiekun grupy, Piotr Rosikowski – dyrektor ds. Techniki, Badań i Rozwoju, staże Studentów  podsumowuje twierdzeniem „Młodzi inżynierowie z ogromnym zainteresowaniem chłonęli wiedzę oraz uczestniczyli w szkoleniach technicznych. Podczas staży zrodziło się również kilka pomysłów dotyczących zrealizowania przez naszych Stażystów prac magisterskich we współpracy z CBR PONAR, które po zakończeniu automatycznie znalazłyby zastosowanie w przemyśle”.

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera