pl | en
przemysł maszynowy


Układ hydrauliczny do zasilania i sterowania pracą docisków

Dla przemysłu maszynowego zrealizowaliśmy zasilacz hydrauliczny zaprojektowany do zasilania i sterowania pracą docisków.

Układ hydrauliczny do zasilania i sterowania pracą docisków

Zasilacz hydrauliczny służy do zasilania i sterowania pracą 32 siłowników docisku mocujących detale na obrabiarkach CNC.

Zasilacz obsługuje cztery niezależne przyrządy mocujące detale. Zmiana detali na każdym z przyrządów następuje co 2,5 minuty.

Jednocześnie zmiana detali odbywa się tylko na jednym z przyrządów – w tym czasie pozostałe przyrządy muszą realizować  „niezakłócony” docisk, ze względu na proces obróbki.

Parametry układu pozwalają na otwarcie/zamknięcie docisków w czasie 2-3 sekund. Po 5 sekundach od przezbrojenia jednego przyrządu układ jest gotowy do kolejnego przezbrojenia.

Sterowanie pracą każdego zespołu docisków odbywa się za pomocą rozdzielacza grzybkowego (tzw. szczelnego) 4/2 sterowanego elektrycznie typu UREZ6. Zasilacz zabudowany jest na zbiorniku aluminiowym o pojemności 25 l. 

Wspólnym źródłem zasilania dla wszystkich czterech zespołów docisków jest akumulator membranowy typu MBSP doładowany za pomocą pompy zębatej typu 10C1.

Za ciągłe utrzymanie odpowiedniego poziomu ciśnienia w akumulatorze odpowiada elektroniczny przekaźnik ciśnienia.

 

Skorzystaj z naszej kompleksowej oferty, od doradztwa technicznego i projektowania po uruchomienie i serwis pogwarancyjny, która pozowali na całościową realizację projektu. Zaufaj doświadczeniu i wiedzy naszych inżynierów.

BĄDŹMY W KONTAKCIE!
 
DZIAŁ HANDLOWY - systemy hydrauliczne
tel. +48 32 323 34 00 | e-mail: systemy@ponar-wadowice.pl

Zobacz podobne

Galeria

 
 
 

powrót do listy

Pozostałe rozwiązania

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera