pl | en
energetyka


Układ sterujący zaworami dopływu pary w elektrowni

PONAR Wadowice opracował i wykonał układ napędu i sterowania hydraulicznego zaworów regulacjii i odcinania dopływu pary na rurociągach w elektrowni.

Układ sterujący zaworami dopływu pary w elektrowni

Dostawa obejmowała zasilacz hydrauliczny, 2 szt. bloków sterowniczych z rozdzielaczami proporcjonalnymi oraz 2 szt. siłowników z ciągłym pomiarem położenia. Na zasilaczu zabudowano zespół pompowy napędzany elektrycznie, pompę ręczną do awaryjnego zasilania bloków, akumulator hydrauliczny do awaryjnego zasilania układów sterujących oraz osprzęt (filtry, czujniki ciśnienia itp.).

Do sterowania układem zaworu regulacyjnego wykorzystano rozdzielacze proporcjonalne typu USEB6 produkcji PONAR Wadowice. Układ zasilania i sterowania hydraulicznego zapewnia ciągłą pracę zaworu regulacyjnego oraz awaryjne zamknięcie zaworu w przypadku zaniku zasilania.

Galeria

 
 

powrót do listy

Pozostałe rozwiązania

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera