pl | en
przemysł maszynowy


Układy hydrauliczne zasilające stanowiska testowe do badania zaworów sterujących przepływem CO

Zaprojektowane zasilacze hydrauliczne przeznaczone są do zasilania zespołów zaciskania i doszczelniania zaworów sterujących przepływem CO podczas testów ciśnieniowych.

Układy hydrauliczne zasilające stanowiska testowe do badania zaworów sterujących przepływem CO

Na końcowym etapie procesu montażowego zaworów sprawdzana jest szczelność korpusu zaworu oraz szczelność grzybka odcinającego w zaworze. Na stanowiskach testowych można sprawdzać szczelność zaworów do wielkości DN400. 

W tym celu zawory umieszczane są w gnieździe stanowiska testującego, a następnie zaciskane w osi przepływu kołenierzami uszczelniającymi. Zaprojektowane agregaty hydrauliczne napędzają siłowniki hydrauliczne, które odpowiadają za zamknięcie i doszczelnienie zaworów poddawanych testom.

W kolejnym etapie zawory wypełniane są wodą pod wysokim ciśnieniem (z oddzielnego układu napełniania), następnie po odcięciu dopływu wody mierzony jest ewentualny spadek ciśnienia w przypadku nieszczelności.

Jeden z dostarczonych agregatów hydraulicznych wraz z rozdzielaczami obsługuje 3 stacje zaciskowe uszczelniające zawór w trakcie testów. Każda stacja zaciskowa wyposażona została w siłowniki hydrauliczne, gdzie prędkość ruchu siłownika wynosi 150mm/s. Istnieje możliwość regulacji ciśnienia hydraulicznego w celu zmiany siły nacisku siłownika w zależności testowanego produktu, od 7 kN do 85 kN.

Na zasilaczu zabudowano blok sterowniczy wyposażony w:

 

dane techniczne układu

pojemność nominalna zbiornika 160 l wydajność pompy zasilającej 32 cm3/obr. moc silnika elektrycznego 5,5 kW
typ pompy zasilającej wielotłoczkowa nominalne ciśnienie pracy układy 190 bar

Zobacz inne ciekawe aplikacje dla każdej branży. 

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

DZIAŁ HANDLOWY - systemy hydrauliczne
tel. +48 32 323 34 00 | e-mail: systemy@ponar-wadowice.pl

Galeria

 
 
 

powrót do listy

Pozostałe rozwiązania

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera