pl | en
aktualności


Umowa z NCBR na realizację prac B+R

W grudniu PONAR Wadowice S.A. podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie projektu o nazwie "Prace badawczo-rozwojowe nad innowacyjnym, wysokowydajnym i proekologicznym systemem do czyszczenia kadłubów jednostek pływających".

Umowa z NCBR na realizację prac B+R

Projekt zakłada przeprowadzenie pełnego procesu badawczo-rozwojowego w celu stworzenia innowacyjnego zintegrowanego zespołu urządzeń do zrobotyzowanego i proekologicznego czyszczenia kadłubów jednostek pływających. Planowany do opracowania zespół urządzeń będzie pierwszym takim produktem polskiej produkcji, łączącym zestaw cech i funkcjonalności.

Planujemy opracowanie innowacyjnego produktu charakteryzującego się przede wszystkim:

  • wyższą wydajnością procesu czyszczenia,
  • budowie modułowej ułatwiającej montaż/demontaż kolejnych podzespołów
  • zdolność do obsługi urządzenia z odległości nawet 100 metrów od czyszczonej powierzchni
  • adaptację urządzenia do danego zadania.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt realizowany jest w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: INNOship-II.

 


powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera