pl | en
aktualności


Wraz z KGHM ZANAM S.A. współtworzymy klaster przemysłowy w Kazachstanie

15 lipca br. w siedzibie KGHM ZANAM S.A., w obecności JE Yerika Utembayeva - Ambasadora Republiki Kazachstanu, podpisane zostało Porozumienie o współpracy w zakresie działań górnictwa podziemnego skał twardych w rejonie Republiki Kazachstanu.

Wraz z KGHM ZANAM S.A. współtworzymy klaster przemysłowy w Kazachstanie

W skład powstałego w ten sposób klastra przemysłowego weszło dziesięć polskich spółek niekonkurencyjnych: PONAR Engineering S.A., KGHM ZANAM, PeBeKa S.A., KGHM CUPRUM Sp. z o.o., Biprometr S.A., Nitroerg S.A., Stomil-Poznań S.A. Innovator Sp. z o.o., IMN oraz PZL Sędziszów S.A.

W celu trwałego budowania partnerstwa polsko-kazachskiego, przedstawiciele podmiotów gospodarczych wchodzących w skład klastra, zadeklarowali gotowość do realizacji wspólnych projektów, w oparciu o nieograniczoną współpracę oraz stałą wymianę wiedzy i doświadczeń. Podpisane Porozumienie stanowi wielką szansę na rozwój polsko-kazachskich kontaktów biznesowych oraz promocję polskiej technologii, od samego początku procesu produkcyjnego. 

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera