Ikonka nawigacji

Studenci Politechniki praktykują

Studenci Politechniki praktykują

Studenci Politechniki Krakowskiej praktykowali w maju w firmach Grupy. Słuchacze kierunku Napędy i sterowanie płynowe w PONAR Wadowice zapoznali się ze specyfiką pracy serwisu i montażu.

Poznali budowę i działanie zaworów ciśnieniowych, rozdzielaczy suwakowych, zmontowali pompy łopatkowe. Wykonali także próby odbiorcze rozdzielaczy na stanowisku na montażu. W laboratorium wyznaczali m.in. charakterystyki zaworów przelewowych i dławiących.

Natomiast w PONAR Silesia zaznajomili się z zasadami budowy układów hydraulicznych oraz metodyką przeprowadzania próby zasilaczy hydraulicznych. Mieli również okazję zobaczyć na czym polega proces tworzenia dokumentacji technicznej.

Jak podkreśla Kierownik Studiów Podyplomowych „Napędy i sterowanie płynowe” dr hab. inż. Andrzej Sobczyk, prof. Politechniki Krakowskiej, "Zajęcia te stanowiły niepowtarzalną okazję do bezpośredniego zapoznania się z procedurami kontroli jakości czy prób odbiorczych zasilaczy hydraulicznych, podczas których prowadzący zajęcia specjaliści z firmy przekazywali słuchaczom swoją wiedzę i doświadczenie dotyczącą budowy, eksploatacji, diagnostyki elementów i układów hydraulicznych. Serdecznie dziękujemy Kierownictwu PONAR Wadowice i PONAR Silesia oraz prowadzącym zajęcia pracownikom obu firm za umożliwienie zrealizowania bardzo ciekawych prezentacji i zajęć praktycznych".