Ikonka nawigacji

Systemy sterowania i monitoringu

PONAR PCUPro

PONAR PCUPro to autorski, zaawansowany technicznie system sterowania i kontroli pracy agregatów wysokociśnieniowych. Pomimo swojego zaawansowania, system jest bardzo łatwy i intuicyjny w obsłudze dzięki zintegrowanemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 7”. Zadaniem stawianym przez PCUPro jest graficzna wizualizacja statusów najpotrzebniejszych parametrów pracy agregatu wysokociśnieniowego takich jak ciśnienie robocze oraz obroty silnika. Dodatkowe w postaci ikon zostały pokazane statusy pracy silnika oraz pompy wysokociśnieniowej a także paliwa i wody w zbiorniku wyrównawczym.

PCUPro posiada rejestrację statusów przekazywanych przez wszystkie czujniki zainstalowane na danej maszynie.

Komunikacja typu CAN bus umożliwia elektroniczne sterowanie parametrami silnika. Dodatkową funkcjonalność dla operatora można znaleźć w menu systemu. Menu pozwala m.in. na korzystanie z wbudowanego kalkulatora UHP, instrukcji obsługi w postaci filmów instruktażowych przekazywanych głosowo w wybranym przez operatora języku.

Zważając na fakt, że nasza firma w swoich szeregach pracowniczych posiada własnych programistów oraz automatyków, rozwiązanie systemu PCUPro może zostać zindywidualizowane w zależności od potrzeb Klienta umożliwiając tym samym budowę systemu z możliwością przyszłościowego rozwoju menu.

System PCUPro to rozwiązanie, które nie tylko jest stosowane w produkcji nowych agregatów ale także może zostać dopasowane do obecnie posiadanego przez Klientów parku maszynowego.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów funkcjonalności oraz przeznaczenia Twojego systemu sterowania PCUPro.

 

iMMS [intelligent Machine Monitoring System]

PONAR iMMS [intelligent Machine Monitoring System] to autorski, zaawansowany technicznie system monitorowania agregatu wysokociśnieniowego przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej. Dzięki temu rozwiązaniu Klient otrzymuje nie tylko dane archiwalne dot. pracy danej maszyny ale także dane i statusy pracy urządzenia w czasie rzeczywistym łącznie z geolokalizacją maszyny. Skorzystanie z wiedzy jaką dostarcza nam system, Klient ma możliwość bieżącej reakcji na aktualną pracę maszyny. Archiwum danych pozwala na pełny monitoring przebiegu prac z użyciem maszyny, która została zaopatrzona w rozwiązanie iMMS.

Graficzny i przyjazny wygląd aplikacji w intuicyjny sposób umożliwia poruszanie się po wszystkich danych, które są dostarczane z zainstalowanych na maszynie czujników, począwszy od podstawowych parametrów pracy pompy i silnika ale także wszelkich dodatkowych czujników temperatury cieczy.

Rozwiązanie nie tylko służy jako system monitoringu ale także jako niezastąpiony system prewencyjny, dzięki któremu nasi specjaliści mogą reagować na zbliżające się terminy przeglądów bądź konieczności interwencji technicznej. Tym samym Klient otrzymuje wygodę, bezpieczeństwo oraz znaczenie wydłużoną pracę swojego parku maszynowego.

 Zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia możliwości zastosowania systemu iMMS dla Twojego parku maszynowego.