Ikonka nawigacji

Systemy wysokociśnieniowe - oferta

Oferta marki PONAR Pressure obejmuje:

 

 AGREGATY WYSOKOCIŚNIENIOWE

AGREGATY WYSOKOCIŚNIENIOWE

Oferujemy kompleksową budowę agregatów wysokociśnieniowych wraz z dostawą odpowiednio dobranych akcesoriów uzupełniających, sterowaniem i obsługą techniczną. Nasze projekty są oparte głównie na indywidualnym zapotrzebowaniu Klienta. Dzięki takiemu podejściu nasze rozwiązania zawsze spełniają swoje zadanie oraz znajdują zastosowania w różnych projektach, które wymagają dalszej rozbudowy funkcjonalnej.

Wszystkie aplikacje są wykonywane w oparciu o części wiodących producentów krajowych i zagranicznych co przekłada się bezpośrednio na żywotność produkowanych przez PONAR PRESSURE urządzeń oraz ich wieloletnią niezawodność.

Zaprojektowane i wykonane przez nas agregaty są każdorazowo testowane na specjalistycznych stacjach prób, dzięki którym jesteśmy pewni za prawidłowość funkcjonowania poszczególnych elementów w całości systemu oraz ich wytrzymałość materiałową. Potwierdzeniem naszej niezawodności są pakiety gwarancyjne indywidualnie ustalane z naszymi Klientami.

Wykonujemy agregaty w dowolnej zabudowie, z silnikami elektrycznymi lub Diesla wiodących producentów.

 

 MANIPULATORY WSPOMAGAJĄCE CZYSZCZENIE

PONAR Pressure oferuje autorskie rozwiązania w zakresie czyszczenia wysokociśnieniowego. Produkowane przez nas urządzenia charakteryzują się wysokim bezpieczeńśtwem użytkowania i dużą wydajnością, potwierdzoną w wyniku testów, przeprowadzonych przez niezależną firmę, działającą w branży czyszczenia przemysłowego.

Oferujemy manipulatory:

 

 SYSTEMY ANTYKOROZYJNE

SYSTEMY ANTYKOROZYJNE

Oferujemy rozwiązania w postaci robotów magnetycznych. Możliwości techniczne i użytkowe urządzeń są przeznaczone dla firm, które zajmują się bądź korzystają z usług czyszczenia lub przygotowywania powierzchni ferromagnetycznych do ponownego wykorzystania.

 

 EKSTRAKTORY HYDRAULICZNE

EKSTRAKTORY HYDRAULICZNE

Mamy przyjemność poinformować, że od początku 2017 roku nasza firma jest autoryzowanym i wyłącznym partnerem handlowym włoskiego producenta ekstraktorów hydraulicznych, firmy IDROJET. Dobre relacje biznesowe z naszym Partnerem umożliwiają zaoferowanie naszym Klientom w kraju najnowszych rozwiązań z zakresu ekstraktorów, które na daną chwilę są dostępne u jednego z największych Producentów ekstraktorów.

Cieszymy się, że możemy zaoferować Państwu nie tylko ekstraktory hydrauliczne ale wszystkie pozostałe rozwiązania oferowane przez firmę IDROJET w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jako Autoryzowany Partner Handlowy, firma PONAR Pressure oferuje ekstraktory hydrauliczne typu:

 1. Pull & Push z silnikiem Diesla
 2. Pull & Push z silnikiem pneumatycznym
 3. SUPER CLEVER IdroKid do 25 T
 4. SUPER IdroKid do 35 T
 5. SUPER IdroKid do 45 T
 6. MEGA IdroKid do 45 T
 7. SUPER MEGA IdroKid do 65 T
 8. SUPER MEGA IdroKid 2 do 75 T
 9. EXTRA BIG IdroKid do 100 T
 10. SUPER BIG IdroKid do 100 T
 11. Samojezdny ekstraktor od 25 do 40 T
 12. Samojezdny ekstraktor od 22 do 25 T
 13. Ekstraktor do 10 T zabudowany na samochodzie
 14. Ekstraktor z ramieniem do 50 T
 15. Ekstraktor nożycowy od 10 do 22 T

 

  SYSTEMY STEROWANIA I MONITORINGU

SYSTEMY STEROWANIA I MONITORINGU

Nasza oferta obejmuje autorskie, zaawansowane technicznie systemy sterowania i kontroli pracy agregatów wysokociśnieniowych. Nasze systemy wyróżniają się niezawodnością działania i zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę, dzięki zintegrowanemu panelowi kontrolnemu.

Oferujemy systemy:

 

 ROBOTYZACJA PROCESÓW

ROBOTYZACJA PROCESÓW

Korzystając ze stworzonego przez nas zaplecza technicznego oraz wiedzy i wyposażenia naszych Partnerów biznesowych, gwarantujemy optymalne rozwiązania z zakresu wykorzystania strumienia wody pod wysokim ciśnieniem oraz robotyzacji. Połączenie tych dwóch dziedzin umożliwia zastosowanie rozwiązań „NO MAN ENTRY”, które nie tylko gwarantują zwiększony poziom bezpieczeństwa, ale również skracają czas prowadzonych prac

Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie prac prowadzonych w strefach zagrożenia wybuchem „Ex”, możemy dostosować aplikacje, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa. Najwyższy poziom bezpieczeństwa dotyczy zarówno hydrauliki wysokociśnieniowej, jak również robotów sterowanych poprzez komunikację kablową, czy bezprzewodową.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o sposobach rozwiązywania trudności z zanieczyszczeniami w strefach wybuchu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, przygotujemy rozwiązanie w zakresie usuwania osadów, czy substancji przemysłowych.

PONAR Wadowice jest wiodącym producentem wodnych agregatów wysokociśnieniowych. Jesteśmy członkiem EWJI – European Water Jetting Institute, organizacji skupiającej podmioty gospodarcze zajmujące się badaniem nad wykorzystaniem wody o wysokim ciśnieniu (UHP – Ultra High Pressure) w przemyśle. Ponar Wadowice S.A. jest wyłącznym przedstawicielem Aquajet Systems AB, światowego lidera w zakresie produkcji robotów do hydrodemolition.

W roku 2010 zakończono prace nad wprowadzeniem w Polsce normy 1504-10:2003, która dotyczy wyrobów i systemów służących ochronie i naprawie konstrukcji betonowych. Aplikacja wody pod wysokim ciśnieniem jest jedną z metod opisanych w normie: „Stosowanie wody pod wysokim ciśnieniem jest szybkim i skutecznym sposobem usuwania betonu, ograniczającym do minimum straty betonu nieuszkodzonego. Nie występują mikropęknięcia, a beton uszkodzony jest usuwany selektywnie, pozostawiając pozostały beton w stanie nienaruszonym.”

 

 HYDRODEMOLITION i ANTYKOROZJA

HYDRODEMOLITION i ANTYKOROZJA

To kucie lub skuwanie warstw betonu za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem.

PONAR Pressure jako Autoryzowany Partner szwedzkiego producenta maszyn do kucia betonu firmy Aquajet Systems AB połączył dwa kluczowe produkty w jeden system. Dzięki temu kompletna aplikacja wykorzystuje technologię hydrodemolition w nowy, niespotykany dotąd sposób.

W jej skład wchodzi agregat wysokociśnieniowy oraz robot Aqua Cutter 410A, który został wyposażony w szereg systemów czyniących go prawdziwie innowacyjnym rozwiązaniem dla branży budowlanej i nie tylko.

Wskazana metoda została jednoznacznie oceniona jako jedyna, która:

 • Nie wprowadza wibracji,
 • Nie emituje pyłu do otoczenia,
 • Nie narusza zbrojenia konstrukcji betonowej,
 • Ma działanie antykorozyjne i czyszczące względem zbrojenia,
 • Ogranicza hałas emitowany do otoczenia,
 • Pozwala na selektywne lub nieselektywne usunięcie betonu w zależności od zaaplikowanego ciśnienia,
 • Pozostawia czystą powierzchnię betonu,
 • Jest bezpieczniejsza i wydajniejsza niż tradycyjne metody usuwania betonu.

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, PONAR Pressure posiada kompletny system do kucia betonu (dedykowany agregat UHP + robot AquaCutter 410A), który oferujemy do sprzedaży oraz do wynajęcia wraz z obsługą operatora podczas wykonywanych prac.

 

 USŁUGI

DORADZTWO I POŚREDNICTWO W CZYSZCZENIACH

PONAR Pressure posiada kompleksową wiedzę na temat wykonywania czyszczeń na instalacjach przemysłowych, dlatego też służymy pomocą w doborze technologii czyszczenia, gdzie głownie skupiamy się na:

 • automatyzacji procesu
 • przyśpieszeniu prac
 • obniżeniu kosztów czyszczenia
 • bezpieczeństwu operatorów

Czyszczenia wykonujemy w kooperacji z zaprzyjaźnionymi firmami wykonującymi czyszczenia, które wykorzystują naszą wiedzę oraz sprzęt.

My w trakcie takiej kooperacji testujemy nowe rozwiązania techniczne, które możemy następnie udoskonalać.

Szanowny kliencie – masz pomysł jak usprawnić swoją pracę? Skontaktuj się z nami – my zaprojektujemy oraz wykonamy rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb.

 

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA

Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy kompletnych aplikacji wysokociśnieniowych dla różnych branż, nasza wykwalifikowana kadra inżyniersko-serwisowa PONAR Pressure z chęcią podzieli się swoją wiedzą techniczną.

Dlatego na życzenie Klientów organizujemy zamknięte szkolenia techniczne w zakresach:

 • Obsługa urządzeń UHP,
 • BHP w pracy z wysokim ciśnieniem wody,
 • Automatyka i programowanie urządzenia UHP,
 • Odpowiedni dobór parametrów pracy oraz akcesoriów dedykowanych.

Po odbyciu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia zakresowego.

 

REMONTY I MODERNIZACJE INDYWIDUALNE

Jako doświadczona kadra inżyniersko-serwisowa, PONAR Pressure na życzenie Klienta wykonuje remonty oraz serwisy bieżące większości maszyn wysokociśnieniowych, używanych podczas prac UHP. Nasza fachowość, profesjonalizm i wieloletnia praktyka tematyczna daje Państwu gwarancję długiej żywotności sprzętu na kolejnych zleceniach dla swoich Klientów.

Na polecenia Klientów wykonujemy również kompleksowe modernizacje sprzętu, takie jak: zmiany parametrów technicznych, zmiany obecnej funkcjonalności, zmianę gabarytów zewnętrznych itp.

Dzięki takim modernizacjom Klient na nowo odkrywa zalety swojego parku maszynowego.

Dlatego, jeśli posiadacie Państwo sprzęt, którego parametry techniczne nie spełniają wymogów technicznych i zapotrzebowania na rynku wykonywanych prac, skontaktuj się z naszym Działem Handlowym w celu umówienia się na spotkanie precyzujące Państwa nowe oczekiwania. Wesprzemy Państwa swoim doświadczeniem, doradzimy rozwiązania, które tchną w Państwa sprzęt „nowe życie” na następne kilka lat.