pl | en

Masz pytania dotyczące produktów?

zadzwoń do nas: tel. +48 33 488 28 01

Systemy chłodzące typ S3E

Pmax [MPa]Qmax [dm3/min]wydajność [kW/ 0C] nr karty karty katalogowe do pobrania
0,69665
EN
zapytaj o produkt

OPIS PRODUKTU:

  • ciśnienie pracy 6 bar
  • minimalna temperatura pracy: 20°C
  • maksymalna temperatura pracy: 93°C
  • lepkość w zakresie: 20cSt do 320 cSt

Systemy chłodzące typ S3E Emmegi dostępne w Ponar Wadowice

Autonomiczne Systemy chłodzące typ S3E służą do utrzymywania temperatury oleju hydraulicznego w zakresie temperatur zalecanych przez producenta oleju mineralnego. Nadmiarowa energia w postaci ciepła w układzie hydraulicznym jest absorbowana przez system chłodzący. Systemy chłodzące zapobiegają niepożądanemu przegrzewaniu się oleju hydraulicznego, które prowadzi do uszkodzeń w układzie hydraulicznym. Zbyt małe odprowadzanie ciepła sprawia, że temperatura układu jest zbyt wysoka co prowadzi do słabych właściwości smarnych, przecieków wewnętrznych, kawitacji, uszkodzeń elementów hydraulicznych itp. Najlepszym sposobem na odprowadzenie ciepła z układu, czyli chłodzenia oleju hydraulicznego, jest zastosowanie właśnie autonomicznej jednostki chłodzącej.

Systemy chłodzące typu S3E to wymienniki ciepła, w których czynnikiem odprowadzającym nadmiar ciepła jest powietrze, który działa na zasadzie recyklingu: automatycznie pobiera olej ze zbiornika, chłodzi, filtruje i zwraca go z powrotem do zbiornika. Pompa śrubowa napędzana przez silnik elektryczny zapewnia wysoką sprawność i jednolity przepływ oleju hydraulicznego.

Stosowanie systemów chłodzących typ S3E oraz utrzymywanie odpowiedniej temperatury pracy układu hydraulicznego niesie ze sobą szereg zalet:

  • dłuższy czas pracy układu hydraulicznego
  • większa sprawność układu hydraulicznego w ciągłej pracy
  • przedłużenie trwałości oleju, który wolniej się starzeje
  • zwiększenie użyteczności i wydajności układu
  • mniejsze koszty eksploatacji i napraw

Zapraszamy do kontaktu po dobór systemu chłodzącego do układu, nasi konstruktorzy oraz inżynierowie pomogą z wytypowaniem odpowiedniej jednostki chłodzącej.

Dziękujemy za wysłanie zapytania

Zapytanie o produkt zostało przekazane do naszego Działu Handlowego

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą elementów i układów hydrauliki siłowej

pozdrawiamy,
Zespół PONARu


powrót

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera