Ikonka nawigacji

Układ do montażu zbiorników hydroforowych Data publikacji: 3 stycznia 2018

Układ hydrauliczny jest częścią urządzenia służącego do montażu zbiorników hydroforowych. Urządzenie pozwala na wstępne połączenie (sczepienie) dennic z walczakiem zbiorników.

Zasilacz hydrauliczny steruje pracą sześciu siłowników hydraulicznych w cyklu dwuetapowym. W pierwszym etapie następuje zacisk dennicy zbiornika w przesuwnym mechanizmie przy pomocy dwóch siłowników. W drugim etapie następuje wciśnięcie dennicy do walczaka zbiornika za pomocą czterech siłowników. Następnie, spawacz dokonuje punktowego sczepienia dennicy z walczakiem zbiornika.

W układzie o pojemności zbiornika 63 dm3 zastosowano pompę zębatą o wydajności 6,3 cm3/obr. oraz silnik elektryczny o mocy 4kW. Do budowy układu użyto m.in. zaworów zwrotnych Z2S6 oraz Z2FS6, zawór redukcyjno-przelewowy UZRC6 oraz zawór przelewowy UZPR6.

Na płycie 4ULRA6 zabudowane są rozdzielacze suwakowe 4WE6, które służą do sterowania kierunkiem przepływu oleju. Praca odbiorników hydraulicznych wspomagana jest akumulatorem pęcherzowym.  • przemysł maszynowy
  • zbiorniki hydroforowe