Ikonka nawigacji

Układ hydraulicznego napędu wysadzarki kęsów Data publikacji: 24 stycznia 2017

Wysokie kwalifikacje i kompetencje PONAR Wadowice w projektach dotyczących sterowania hydraulicznego i automatyki oraz szeroka oferta elementów pozwalają na podejmowanie trudnych wyzwań przy modernizacjach istniejących układów hydraulicznych w branży hutniczej.

PONAR Wadowice S.A. zmodernizował i wykonał wraz ze sterowaniem elektrycznym, układ hydraulicznego napędu wysadzarki kęsów. Wysadzarka służy do wyciągania z pieca  kęsów stalowych o wadze do 5-8 ton.

Urządzenie przed modernizacją wyposażone było w siłownik chwytaka i zacisku pneumatycznego oraz w elektryczny napęd wózka.

Modernizacja polegała na wykonaniu nowego agregatu hydraulicznego opartego na podwójnej pompie tłoczkowej, zasilającego układ sterowniczy zasilający układy odbiorników.

Po wykonaniu modernizacji zasilacz hydrauliczny  napędza:

  • siłownik chwytaka ,z  zabudowanym  przetwornikiem  drogi, do ustalania zakresu pracy siłownika,
  • siłownik zacisku,
  • silnik wózka
  • układ awaryjny wyjazdu wózka z pieca.

Po otwarciu pieca operator wjeżdża chwytakiem do wnętrza pieca, opuszcza ramię chwytaka i zaciska kleszcze na kęsisku. Następnie wyjeżdża z pieca i opuszcza kęsisko na taśmie transportowej.

Układ napędu jazdy, dla uzyskania łagodności ruchów,  jest sterowany za pomocą rozdzielacza proporcjonalnego produkcji PONAR Wadowice.

Zabudowane na zasilaczu akumulatory hydrauliczne, umożliwiają dokończenie cyklu pracy, w przypadku awarii zasilania elektrycznego.

Zmodernizowany przez PONAR Wadowice układ spełnia założenia Klienta i cechuje się bezawaryjną pracą.  • przemysł hutniczy