pl | en

zakres prac CBR

Szeroki zakres prac badawczych

Centrum Badań i Rozwoju PONAR Wadowice realizuje różnorodne projekty z zakresu technologii wykorzystywanych w hydraulice siłowej. Dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczemu i wysoko wykwalifikowanej kadrze inżynieryjnej, na specjalnych stanowiskach prowadzone są badania elementów, komponentów, jak i kompletnych układów hydrauliki siłowej oraz wysokociśnieniowych systemów wodnych. Dzięki wiedzy pozyskanej w wyniku badań prowadzonych przez CBR powstają nowe odmiany funkcjonalne produktów PONAR, a istniejące wyroby uzyskują lepsze parametry robocze. Dzięki temu, nasze produkty cechują się innowacyjnością, wysoką jakością i niezawodnością. Poniżej wybrane prace B+R realizowane Centrum Badań i Rozwoju:

Badania wpływu temperatury na pracę elementów hydrauliki siłowej

Badania z zakresu automatyzacji i robotyzacji systemów wysokociśnieniowych

Badania skuteczności filtracji
Badania z zakresu optymalizacji hałasu generowanego przez agregaty hydrauliczne

Zaawansowane stanowiska do badań i testów

Badania systemów antykolizji hydraulicznej

Systemy hydrauliczne dużych mocy

Wysokociśnieniowe systemy wodne

Jednym z kluczowych obszarów pracy CBR w Łaziskach Górnych jest badanie, rozwój i wdrażanie nowych technologii UHP. PONAR Wadowice jest producentem wysokociśnieniowych systemów hydrauliki wodnej. Firma oferuje modułowe oraz indywidualne rozwiązania z wykorzystaniem technologii wody pod wysokim ciśnieniem (ultra high pressure).

Nasze rozwiązania są wydajne, skuteczne i dopasowane do oczekiwań Klienta oraz przyjazne dla środowiska. Marka PONAR Wadowice to doświadczenie i kreatywność w podejściu do aplikacji w zakresie wysokociśnieniowej hydrauliki wodnej.

Nasze usługi mają zastosowanie we wszystkich branżach, w których wymagana jest precyzja w działaniu i niezawodność systemów. Oferowane rozwiązania znajdują zastosowanie również w strefach zagrożonych wybuchem i obszarach typu no-man entry. Jesteśmy członkiem European Water Jetting Institute, organizacji skupiającej podmioty gospodarcze, zajmującej się badaniem wykorzystania wody o wysokim ciśnieniu w przemyśle.wycinająco-gaszący

System wycinająco-gaszący

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera