pl | en
przemysł samochodowy


Kompletny system do zasilania, sterowania i zdalnego monitorowania stanowisk testowych

Oferowane przez nas agregaty hydrauliczne oparte są na najnowszych rozwiązaniach technicznych i projektowane według indywidualnych wymagań Klientów. 

Kompletny system do zasilania, sterowania i zdalnego monitorowania stanowisk testowych

Systemy hydrauliczne od samego początku muszą być projektowane z myślą o warunkach inwestycji, wymaga to m.in. wiedzy i doświadczenia a także współpracy z Klientem. Nasz Zakład w Łaziskach Górnych zajmuje się projektowaniem, produkcją, montażem oraz serwisem układów i systemów hydraulicznych. Dzięki kompleksowemu podejściu zrealizowaliśmy wiele układów hydraulicznych oraz stanowisk testowych dla różnych branż.

Dla przemysłu samochodowego (przemysłu automotive), firmy dostarczającej systemy do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i rozwiązań przemysłowych, wykonaliśmy układ hydrauliczny zasilający stanowiska testowe.

Zaprojektowany układ centralnego zasilania stanowisk składa się z dwóch zbiorników oleju o pojemności 2000 l oraz czterech zespołów pompowych zbudowanych na bazie pomp tłokowych o wydajnościach 140 oraz 70 cm3/obr. i napędzanych silnikami o mocach odpowiednio 110 i 55 kW.

Układ hydrauliczny służy do zasilania trzech linii stanowisk testowych znajdujących się w różnych częściach zakładu. Na stanowiskach testowych sprawdzane są gotowe wyroby, np. przekładnie kierownicze.

Parametry techniczne układu:

  • maksymalny przepływ oleju: 700 l/min
  • ciśnienie nominalne: 280 bar
  • maksymalne ciśnienie robocze: 315 bar

Budowa agregatu została oparta na elementach hydraulicznych produkcji PONAR Wadowice, m.in. na: zaworach zwrotnych typu S, zaworach przelewowych sterowanych pośrednio typu DB i DBW, zaworach bezpieczeństwa typu DBDS, blokach zabezpieczenia i odcinania akumulatora hydraulicznego typu BS, zaworach logicznych rozdzielaczy zaworowych 2/2-drogowych typu URZS z pokrywami typu ULZS.

System zasilania opiera się również na hydraulicznych blokach bezpieczeństwa, składających się ze stalowego korpusu, zaworów logicznych URZS z pokrywą typu ULZS zamontowanych w przewodach P i T. Zastosowanie bloków bezpieczeństwa ma na celu odcięcie przewodów ciśnieniowych i powrotnych w sytuacjach awaryjnych. Umieszczenie w blokach bezpieczeństwa czujników ciśnienia i przepływu wykrywa zakłócenia ciśnienia i przepływu oleju. 

Projekt obejmował również wykonanie sieci rurociągów hydraulicznych o łącznej długości tras 315 m, a także układu chłodzenia opartego na agregacie wody lodowej o mocy cieplnej ok. 400 kW, utrzymującego temperaturę oleju w wymaganym zakresie 46°C ± 3°C.


Cały centralny układ hydrauliczny objęty został dedykowanym systemem monitorowania i predykcji „PONARpredict”.

W ramach tego projektu PONAR Wadowice zaprojektował i zbudował dwa bliźniacze układy w dwóch zakładach produkcyjnych na terenie Europy.

Zobacz możliwości produkcyjne projektowania i produkcji agregatów hydraulicznych oraz ich serwisu

 

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

DZIAŁ HANDLOWY - systemy hydrauliczne
tel. +48 32 323 34 00 | e-mail: systemy@ponar-wadowice.pl

Galeria

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

powrót do listy

Pozostałe rozwiązania

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera