pl | en

CBR w Wadowicach

Wadowicki oddział Centrum Badań i Rozwoju zajmuje się w głównej mierze elementami hydrauliki siłowej, koncentrując swoje zadania wokół produktów PONAR Wadowice, ze szczególnym uwzględnieniem rozdzielaczy i zaworów hydraulicznych. W poszczególnych działach DBR opracowywane i badane są nowe odmiany funkcjonalne, pozwalające na poprawę parametrów pracy urządzenia, takich jak maksymalne ciśnienie robocze, przepływ, czy możliwość pracy w ekstremalnych warunkach środowiska (takich jak skrajne temperatury, wilgotność, zapylenie).

Zaplecze techniczne

Zakład posiada nowoczesny, stale modernizowany park maszynowy, którego uzupełnienie stanowi zaplecze techniczne, wykorzystywane do przeprowadzania prób i do testowania elementów hydraulicznych.

CBR posiada m.in. stanowisko do testowania pomp hydraulicznych, specjalną komorę do testowania elementów w wysokich temperaturach oraz sprzęt umożliwiający badanie wpływu drgań i wibracji.

Zaawansowane symulacje przepływu

PONAR Wadowice wykorzystuje w swojej pracy najnowsze oprogramowanie, w tym takie, które umożliwia przeprowadzanie zaawansowanych symulacji przepływu w elementach hydraulicznych.

W pracy CBR wykorzystywane jest m.in.oprogramowanie: ANSYS/Fluent/CFX (do symulacji przepływów), Matlab/SIMULINK, INVENTOR ULTIMATE (do obliczeń wytrzymałościowych MES), ALTIUM DESIGN (do projektowania obwodów elektronicznych i PCB), Data Acquisition

Badania w ekstremalnych warunkach temperaturowych

Nasze produkty przechodzą testy w specjalnych komorach symulujących warunki panujące w ekstremalnych temperaturach. Stanowiska te umożliwiają odtworzenie realnych warunków pracy danego urządzenia oraz pozwalają na dokonywanie precyzyjnych pomiarów wszystkich parametrów pracy urządzenia. Najczęściej takim testom poddawane są rozdzielacze i zawory hydrauliczne.

Galeria

 
 
 
 
 

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera