pl | en

Naprawa hydrauliki siłowej

Serwis świadczy usługi w zakresie kompleksowej naprawy hydrauliki siłowej i regeneracji elementów hydrauliki siłowej, a także testów podzespołów hydraulicznych zarówno własnej  produkcji jak i innych producentów.

Oferta usług serwisu obejmuje:

 • regenerację pomp hydraulicznych (zębatych, tłoczkowych, łopatkowych) i silników hydraulicznych
 • regenerację zaworów i rozdzielaczy hydraulicznych
 • naprawę siłowników hydraulicznych
 • naprawę i modernizację układów hydraulicznych
 • serwisu olejowego (badanie czystości, wymiana filtracji, wymiana lub filtracja oleju).

Do remontów, naprawy czy regeneracji elementów i urządzeń hydraulicznych używamy części sprawdzonych zgodnie z wymogami jakościowymi, obowiązującymi dla wyrobów produkowanych seryjne. Wszystkie elementy hydrauliki siłowej, w tym siłowniki czy pompy hydrauliczne, po naprawie i regeneracji podlegają sprawdzaniu na zgodność z wymogami stawianymi nowym produktom i otrzymują 6-miesięczną gwarancję.

Serwis PONAR Wadowice zajmuje się naprawą uszkodzeń mechanicznych, powstających w wyniku awarii, jak również uszkodzeń eksploatacyjnych. Naprawa hydrauliki siłowej czy regeneracja hydrauliki jest sposobem na przedłużenie żywotności elementów hydraulicznych.

W zakresie diagnostyki i modernizacji układów hydraulicznych nasz serwis hydrauliki siłowej oferuje:

 • obsługę techniczną i eksploatację układów w celu ich długiej i niezawodnej pracy,
 • modernizację przestarzałych układów i systemów hydraulicznych oraz dostosowanie ich do aktualnego poziomu techniki.

Prowadzimy serwis, naprawę oraz regenerację pomp: tłoczkowych, łopatkowych, zębatych oraz silników hydraulicznych. Jesteśmy także producentem pomp łopatkowych typu V3 oraz dystrybutorem pomp i silników takich firm jak: Settima, Caproni, Metaris, Berarma, Yoeshe, M+S Hydraulic, Linde. Wykonując naprawę i regenerację pomp hydraulicznych i silników hydraulicznych, wykonujemy diagnozę usterki a zakres prac ustalany z Klientem.

 Serwis pomp i silników hydraulicznych obejmuje diagnostykę, naprawę i/lub wymianę części. Zregenerowane urządzenia są sprawdzane na stanowisku testowym.

W ofercie usług serwisu jest również naprawa siłowników hydraulicznych. Posiadamy kompleksowo wyposażone zaplecze techniczne oraz odpowiedzenie stanowiska testowe, co pozwala nam zapewnić wysoką jakość świadczonych usług serwisowych dla Klientów firmy.

Nasza firma zapewnia serwis hydrauliki siłowej, regenerację elementów używanych w maszynach budowalnych, rolniczych, przemyśle górniczym i chemicznym, przemyśle ciężkim a także w urządzeniach stosowanych w zakładach produkcyjnych.

Własne zaplecze techniczne

Dysponujemy wysokiej klasy aparaturą diagnostyczną, umożliwiającą dynamiczne pomiary i rejestrację wielkości: ciśnienia, przepływu, klasy czystości oleju.

Sprawdzamy i badamy hydroakumulatory pod kątem ich zużycia i przydatności do dalszej eksploatacji oraz odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego.

Wykonujemy rewizje wewnętrzne i zewnętrzne zbiorników ciśnieniowych, przeprowadzając badania magnetyczno-proszkowe, ciśnieniowe i pomiar grubości ścianki pod nadzorem pracowników UDT , TÜV, GL, ABS i innych towarzystw klasyfikacyjnych. Sprawdzamy nastawy zaworów bezpieczeństwa produkowanych przez naszą firmę, jak również innych wytwórców. Klient otrzymuje od nas pełną dokumentację rewizyjną potrzebną do zgłoszenia urządzenia w UDT.

Doradztwo i pośrednictwo w czyszczeniach

PONAR Wadowice posiada kompleksową wiedzę na temat wykonywania czyszczeń na instalacjach przemysłowych, dlatego też służymy pomocą w doborze technologii czyszczenia:

 • automatyzacji procesu
 • przyśpieszeniu prac
 • obniżeniu kosztów czyszczenia
 • bezpieczeństwu operatorów.

Czyszczenia wykonujemy przy współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami zajmującymi się czyszczeniem z wykorzystaniem naszeg sprzętu oraz wiedzy.

Remonty i modernizacje

Jako doświadczona kadra inżyniersko-serwisowa, PONAR Wadowice na życzenie Klienta wykonuje remonty oraz serwisy bieżące większości maszyn wysokociśnieniowych, używanych podczas prac UHP. Nasz profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie daje Państwu gwarancję długiej żywotności sprzętu podczas kolejnych zleceń.

Wykonujemy również kompleksowe modernizacje sprzętu, takie jak:

 • zmiany parametrów technicznych
 • zmiany obecnej funkcjonalności
 • zmianę gabarytów zewnętrznych itp.

Zapraszamy do kontaktu jeśli sprzęt, który Państwo posiadają nie spełnia wymogów technicznych i zapotrzebowania na rynku. Oferujemy wsparcie i zapropnujemy rozwiązania, które pomogą Państwu zmodernizować posiadane urządzenia.

Jesteśmy partnerem, który kompleksowo zadba o realizację dla Państwa naprawy czy regeneracji elementów hydrauliki siłowej. Dzięki temu, że w naszej firmie pracują doświadczeni Inżynierowie podejmujemy się realizacji najtrudniejszych tematów z każdej branży.

Zapraszamy do kontaktu:

DZIAŁ SERWISU - elementy hydrauliki siłowej
(serwis hydrauliki siłowej: naprawa i regeneracja rozdzielaczy, zaworów i pomp i sliników hydraulicznych)
tel. +48 33 488 25 56 | e-mail: serwis@ponar-wadowice.pl

DZIAŁ SERWISU - systemy hydrauliczne
tel. +48 32 323 34 00 | e-mail: systemy@ponar-wadowice.pl

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera