pl | en
aktualności


Podsumowanie roku 2022

Pragniemy podziękować Państwu za zaufanie, którym nas obdarzyliście oraz za możliwość współpracy i rozwoju. Jednocześnie życzymy Państwu wszystkiego dobrego i samych sukcesów w Nowym Roku 2023.

Podsumowanie roku 2022

PONAR Wadowice S.A. jest kompleksowym i wszechstronnym partnerem w zakresie projektowania, produkcji, serwisowania elementów i układów hydrauliki siłowej. Ponad 50-letnie doświadczenie w branży oraz dostępność zarówno pojedynczych komponentów, podzespołów, jak i kompleksowych rozwiązań pozwala nam być trwale obecnym w każdej gałęzi przemysłu.

W mijającym roku nasza oferta produktowa została wzbogacona o kilka nowości, a dzięki pracom koncepcyjnym i rozwojowym, podnieśliśmy parametry już istniejących wyrobów. Wszystko po to, aby nasze wyroby mogły znajdować coraz szersze zastosowanie i najbardziej odpowiadały założeniom projektowym.

Najważniejsze wydarzenia mijającego roku 2022

Dzięki współpracy z Klientami nieustannie analizujemy możliwe usprawnienia a w dziale konstrukcyjnym opracowywane są odpowiednie wersje produktów. Dodatkowo, współpracujemy z wieloma dostawcami i innymi producentami na świecie, sprowadzając produkty, które uzupełniają nasze rozwiązania.

Systemy hydrauliczne, które oferujemy Klientom oparte są na najnowszych rozwiązaniach technicznych, projektowane według indywidualnych wymagań i dostosowane do potrzeb inwestycji. Posiadanie własnego biura projektowo-konstrukcyjnego, zaplecza technicznego pozwoliło nam zrealizować wiele ciekawych projektów dla branży motoryzacyjnej, maszynowej, górniczej, energetyki, hutnictwa i wielu innych.

Zobacz nasze możliwości produkcyjne na https://www.ponar-wadowice.pl/n/czy-znasz-nasze-mozliwosci-projektowania-i-budowy-systemow-hydraulicznych-1 

Stale modernizowany park maszynowy zwiększa nasze możliwości technologiczne produkcji siłowników hydraulicznych. Posiadane maszyny umożliwiają produkcję siłowników wielkogabarytowych o parametrach:

 • średnica zewnętrzna rury ∅ 780 mm - max. długości 6000 mm
 • średnica zewnętrzna rury ∅ 358 mm - max. długości ~10000 mm
 • masa obrabianego materiału - max. 3000 kg.

Siłowniki wielkogabarytowe znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle stoczniowym, hydrotechnice i wielu innych, gdzie wymagane są olbrzymie siły na elementy odbiorników.

Dzięki zmodyfikowanej konstrukcji, opracowanej na bazie symulacji przepływów i szczegółowych analiz technicznych, podnieśliśmy parametry jednego z naszych bardziej znanych wyrobów - rozdzielacza proporcjonalnego USAB6. Oferowana właśnie seria 4X cechuje się zwiększonym ciśnieniem i przepływem.

Kolejną ciekawą nowością są silniki satelitowe - jest to rodzaj silnika, w którym obrót osi realizowany jest hydraulicznie, przez podanie płynu roboczego pod odpowiednim ciśnieniem. Urządzenia tego rodzaju wykorzystywane są m.in. w różnego rodzaju wciągarkach, urządzeniach dźwigowych, itp.

PONAR Wadowice S.A. włączył do oferty silniki hydrauliczne firmy Rotary Power. Urządzenia znane również jako silniki promieniowo-tłokowe znajdują szereg zastosowań w maszynach rolniczych, budowlanych, górniczych, drogowych, w przemyśle ciężkim oraz wszędzie tam gdzie wymagany jest wysoki moment obrotowy silnika napędowego.

Wprowadziliśmy do oferty wskaźnik przekroczenia ciśnienia UWPC, który zwiększa bezpieczeństwo systemów hydraulicznych umożliwiając operatorowi podjęcie odpowiednich działań, bez konieczności całkowitego zatrzymania systemu. Wskaźnik UWPC-G12 montowany w obwodzie hydraulicznym jest swoistym "bezpiecznikiem", bez możliwości pełnienia funkcji zaworu upustowego.


Sercem każdej fabryki jest nowoczesna i sprawnie zarządzana linia produkcyjna. To właśnie tam produkty opracowane przez dział techniczny przybierają realny kształt. Nasz park maszynowy jest nieustannie powiększany o kolejne maszyny i urządzenia. Poniżej prezentujemy dwa ostatnio zakupione urządzenia: centrum MAKINO A81 oraz maszynę współrzędnościową ALTERA S.

Zobacz nasze mozliwości produkcyjne na https://www.ponar-wadowice.pl/mozliwosci-produkcyjne-1 

Podstawowe parametry MAKINO A81:

 • przesuw osi X – 900 mm
 • przesuw osi Y – 610 mm
 • przesuw osi Z – 520 mm
 • nośność palety – 1500 kg

 

Zakres pomiarowy ALTERA S 10.7.6 firmy LK Metrology:

 • oś X - 1016 mm
 • oś Y - 711 mm
 • oś Z – 600 mm
 • nośność – 514 kg

Rok 2021 i 2022 przyniósł wiele zmian w kontaktach z naszymi Klientami. Nowa „pocovidowa” rzeczywistość wpłynęła na to, jak prowadzi się spotkania, realizuje panele dyskusyjne, czy szkolenia.
Dlatego bardzo cieszymy się, że jako wystawca uczestniczyliśmy w największych targach maszyn mobilnych i budowlanych, BAUMA Monachium 2022. Było nam niezmiernie miło spotkać dawno niewidzianych Klientów, Dostawców, Partnerów, a także nawiązać nowe znajomości handlowe, które być może już niebawem zaowocują nowymi, ciekawymi projektami.

W tym roku, mieliśmy przyjemność gościć na konferencji branżowej Klientów z różnych gałęzi przemysłu. W trakcie spotkania nasi inżynierowie zaprezentowali najnowsze technologie, produkty, kierunki rozwoju. 

Chcielibyśmy również podkreślić wzrost znaczenia naszych mediów społecznościowych, które stały się dla nas jednym z kanałów kontaktu z Klientem. Dzięki LinkedIn, Facebook, Instagram, YouTube informujemy o naszych nowościach i prezentujemy nasze produkty.

Współpraca z uczelniami

Od dawna prowadzimy wiele projektów i prac rozwojowych we współpracy z wiodącymi polskimi uczelniami. Praca z naukowcami pozwala nam opracowywać innowacyjne rozwiązania i przełamywać techniczne i technologiczne ograniczenia.

Staramy się również o to, aby wiedza naszych inżynierów również była nieustannie rozwijana i wzbogacana o nowe wiadomości. Dlatego, jesteśmy dumni, że tak wielu z nich łączy pracę z działalnością naukową. Nasi inżynierowie rozpoczęli m.in. doktoraty wdrożeniowe (https://www.ponar-wadowice.pl/n/rozpoczynamy-doktoraty-wdrozeniowe-1)

Nie zapominamy również o przyszłych inżynierach hydrauliki siłowej. Wierzymy, że świetnie wykształceni studenci wkrótce zasilą szeregi naszych pracowników. Staramy się, żeby jeszcze przed podjęciem pracy zapoznali się ze specyfiką działalności naszej firmy organizując staże i praktyki.


Zaangażowanie społeczne jest dla nas ważnym elementem. Cieszymy się, że możemy pomagać nie tylko lokalnej społeczności ale także najbardziej potrzebującym ofiarom wojny i uchodźcom z Ukrainy.

Bądźmy w kontakcie!

DZIAŁ HANDLOWY - elementy hydrauliki siłowej
tel. +48 33 488 26 00 | e-mail: dok@ponar-wadowice.pl

DZIAŁ HANDLOWY - systemy hydrauliczne
tel. +48 32 323 34 00 | e-mail: systemy@ponar-wadowice.pl

powrót do listy

Pozostałe aktualności

Pozostałe aktualności

Elementy i układy hydrauliki siłowej

Nasza oferta jest ciągle poszerzana o nowe typy produktów, a dotychczasowe komponenty są modernizowane o nowe odmiany funkcjonalne. Zapisz się do naszego newslettera aby na bieżąco otrzymywać informacje o naszych rozwiązaniach.

Zapisz się do newslettera